Bazı pencereler asla açılmamalı... Secret Window (2004)

Any Body… Any Way

X-Korku

AnılKoç

08 Ekim 2013

0 Adet Yorum

0

Yönetmen: Charles Romine
Senaryo: Charles Romine
Yapım: 1968, ABD, 80 dakika
Imdb Puanı: 4.2/10
Oyuncular: Eve Reeves, Joyce Danner, Daniel Garth, Ivan Agar

Any Body… Any Way‘ diğer bir adıyla ‘Behind Locked Doors‘ 1968 yapımı formunda bir B film. 60’ların Erotik korku filmlerinin geç dönem örneklerinden biri olan bu yapım oyuncularıyla birlikte tüm film ekibinin yer aldığı tek film. Yönetmenliğini Charles Romine’in üstlendiği bu üst seviye uçuk yapım günümüzde Something Weird firmasının arşivlerinde yer alıyor. Ünlü sinema eleştirmeni Harry Novak’ın seçtiği filmler arasında yer alan ‘Any Body… Any Way‘ döneminin arabalı sinemalarında gösterilmiş bir film.

Avrupa erotizmine göre vasat ancak Amerika kıtası adına türünün ilerki yıllar da gelecek olan filmleri adına öncül bir yapım. Özellikle döneminin B düzey filmleri arasında değerlendirecek olursak oldukça iyi bir yapım. 

Özetle filmin konusuna gelirsek;

Şehrin hızlı çocukları gözlerden ırak bir bölgede çılgınlarca eğlenip, seçtikleri partnerleriyle ateşli dakikalar yaşamak için terk edilmiş bir ahırda parti yaparlar. İş arkadaşı olan Ann ve Terry’de bu parti de yer alan güzel kızlardan ikisidir. Tüm talihsiz olayları yaşayacak olan bu ikili bir süre vakit geçirdikten sonra partiden ayrılmak isterler ancak Dr.Bradley kaderin çarklarını ellerinde tutmaktadır. Talihsiz kızların arabasının benzini bitmiştir ve en yakındaki ev olan Dr.Bradley’in evine sığınmak zorunda kalırlar. Bu garip evde İda adında orta yaşlı bir kadın ve doktor birlikte yaşamaktadır. Genç kızları tuzaklarına düşürmüş olan bu sapkın kardeşler onları deneylerinde kobay olarak kullanmak isterler.

Filmin kötücülü Dr.Bradley tüm hayatı boyunca babası gibi araştırmacı bir bilim insanı olmayı arzulamış ancak hayat ona cenaze levazımcılığını uygun görmüştür. Yıllarca ölü bedenlerle yaptığı çalışmalar esnasında gerçek aşkın beden aşkı olduğuna karar kılmış ve kendince muhteşem kadını aramaya başka bir tabirle kendi sapkın dünyasına bir Venüs yaratmaya karar vermiştir.

80 dakika boyunca çıplaklık ve garip bir bilimsel deneyin birleşimini bu benzersiz filmde bulabilirsiniz. B film tutkunlarının fazlasıyla tatmin olacağını düşünüyorum.

Korkusitesi için yazan Lord Magius

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Anıl Koç

Tüm Yazıları
1987 yılında unutulmuş bir sahil kasabasında dünyaya gelen Anıl Koç, bir çok korku tutkunu gibi anne sütünden kesilir kesilmez V.H.S’den korku sinemasının eğlenceli dünyasına dalmıştır. 2006 ve 2007 yıllarında Morbidzine.com adlı web sitesinde “Magius” adı altında yeraltı müzik hakkında yazılar yazdı. 2008 yılında Hariboextremeculture.blogspot.com.tr adresini kurarak korku sineması üzerine analiz ve fikir yazıları üretmeye başladı. 2012 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi, Sanat Tasarım Fakültesinde, Sanat Yönetimi eğitimine başladı. 2014 yılında radiorgazm.net adlı internet radyosunda Deli Lordun Günlükleri adlı radyo yayınıyla korku sineması ve extreme müziği bir arada sundu. Halen Hariboextremeculture adresinde de “Lord Magius” adıyla sinema yazarlığına devam etmektedir.

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.