Ölüm kasabanıza geldi Şerif! Sam Loomis - Halloween (1978)

Can Evrenol’un yeni filmi ‘Housewife’dan ilk fragman yayınlandı!

Haberler

YasinKarakaya

21 Ağustos 2017

0 Adet Yorum

0

Baskın filmiyle bize cehennemi yaşatan Can Evrenol yeni filmi Housewife ile korku dolu yolculuğuna devam ediyor. Filmlerinin aykırı atmosferini kan, şiddet ve seksle yoğuran yönetmen, hayranlığını her seferinde dile getirdiği Clive Barker ve Dario Argento sinemasının esintilerini Baskın‘da olduğu gibi bu filme de yansıtmış görünüyor.

Çekimleri İstanbul’da gerçekleştirilen filmin konusu şöyle; Holly yedi yaşındayken babası ve kız kardeşinin annesi tarafından öldürülmelerine tanıklık eder. Aradan geçen yirmi yıla rağmen yaşadığı bu dehşet verici olayın etkilerini atlatamayan Holly korkunç kabuslarla baş etmektedir. Eski bir arkadaşıyla beklenmedik karşılaşması ise onu çok daha karışık bir durumun içine sokar. Holly, aralarında bir medyumun da bulunduğu tuhaf bir tarikat ile tanıştırılır. Medyum genç kadına özel ilgi göstermektedir. Ona göre Holly’nin en büyük kabusu gerçeğe dönüşmek üzeredir.

Filmin oyuncu kadrosunda Clementine Poidatz, David Sakurai ve Alicia Kapudağ yer alırken fragman müziklerinde Dimitri S. Belski ve Alican Yazıcıoğlu’nun, soundtrack albümünde ise Antoni Maiovvi’nin imzaları var. Film şu ana kadar resmi olarak Paris, L’Etrange ve Brooklyn Horror film festivallerinde gösterim hakkını almış durumda. Bunların yanı sıra henüz resmi olarak açıklanmasa da dünyanın çeşitli ülkelerinde ki festivallerde izleyici karşısına çıkacak. Fragmandan edindiğimiz izlenim yönetmenin Baskın‘da ki çıtayı bir üst seviyeye çıkardığı yönünde. Bakalım siz de beğenecek misiniz?

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Yasin Karakaya

Tüm Yazıları
9 Eylül 1977’de İstanbul’da doğdu. İlkokuldan Üniversiteye kadar ki eğitimini burada tamamladı. Korku filmlerine olan ilgisini ilk defa memleketi Aydın’da ki bir kahvehanede videodan izlediği Elm Sokağında Kabus filmi ile keşfetti. O sıralar 8 yaşındaydı. 80’lerin kanlı video kültürü ile yoğrulan beyni ilerde yapacağı bu site için ilk kıvılcımı çakmıştı bile. Bundan sonraki dönemde korku sineması ile ilgili herşeyle ilgilenmeye başladı. Geniş bir film arşivi ve korku figürleri koleksiyonu yapmaya başladı. 2003 yılında tamamen kendi çabasıyla korkucu.com sitesini kurdu. 5 yıl boyunca kendi yağı ile kavrulmaya çalışsa da pek başarılı olamadı ve bu konuda tıpkı kendisi gibi rahatsız ve inatçı olan Murat Özkan ile tanıştı. İkili 2008 yılında Murat Özkan’a ait olan Gerilimhatti.com sitesi ile korkucu.com’u birleştirme kararı aldı…

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.