Bazen ölü kalmak daha iyidir! Pet Sematary (1989)

Happy Halloween (wallpaper)

Foto-Galeri

MuratÖzkan

29 Ekim 2010

3 Adet Yorum

3

hh-wallpaperBüyük hali için görsele tıklayın

Halloween (Cadılar Bayramı) geldi ve çattı sevgili Murat Özkan’da bu vesileyle kolları sıvayarak bizler için özel günlerde hazırladığı wallpaperlarına bir yenisini daha ekledi.

Korkunun bayramı olarak bilinen Cadılar Bayramı bildiğiniz gibi her yılın 31 Ekim’in de kutlanıyor. Bir Hristiyan geleneği olarak kabul edilen bu bayram esasen eski bir Kelt geleneğidir. Ürünlerinin hasadını yapan çiftçiler ürüne ve ölülere şükranlarını sunarlar.  Ölüler ise siyah bir kedi biçiminde yaşama dönerler ve ele geçirecek bir ruh ararlar. Köylüler korkutucu giysiler giyer ya da korkutucu bir görüntüye bürünürlürse siyah kedinin korkup kaçacağına inanırlar. Bu Kelt geleneği, Hıristiyanlıkla birleşmiş ve Azizler Günü ile içiçe geçmiştir. Temeli bu olaya dayanan Halloween tabii ki korku ile iç içe geçmesinden dolayı daima korku sinemasının en sağlam malzemelerinden biri olmuştur.

Korkucu.com olarak ‘Yılbaşı’, ‘Sevgililer Günü’, ’13.Cuma’ gibi özel günleri es geçmediğimizden ‘Cadılar Bayramı’ için de bir wallpaper hazırlamadan olmaz dedik ve sizler için bilgisayarlarınızı süsleyecek bu duvar kağıdını hazırladık.

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Murat Özkan

Tüm Yazıları
Korku ile 7 yaşında yanlışlıkla seyrettiği Cannibal Holocaust ve Evil Dead filmleri ile tanışan Murat Özkan 1982 yılında İstanbul’da doğdu. O yaşından beri iflah olmaz bir korku fanatiği olan Murat Özkan, resime ve çizime olan düşkünlüğünü her korku ile birleştirmesinde “psikolojisi bozuk çocuk” muamelesi gördü ama yılmadı. Bu alanda bir çok başarısız site açma girişiminde bulundu. Başarısız oldu çünkü o zamanlarda bu işe her elini attığında “Korku”yu bir öcü ve yasak gibi gören zihniyetle karşılaştı. Yine yılmadı! Bir gün, kendisi gibi çocukluğunda psikopat muamelesi görmüş Yasin Karakaya ile tanıştı ve Korkucu.com sitesinin temelleri o anda atıldı.

Yorumlar (3 Yorum)

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.