Kanımdan iç ve sonsuza kadar yaşa... Interview with the Vampire (1994)

Leatherface’ten Kurtulma Rehberi

Kamera Arkası

Korku Sinema

YasinKarakaya

13 Şubat 2009

3 Adet Yorum

3

Madem sözü Leatherface’ten açtım bir önceki postta, ondan devam edeyim. Max Brooks’un zombie istilasına karşı yazdığı “zombie survival guide”‘dan esinlenerek ben de kendi kafama göre olası bir Leatherface ile karşılaşma durumunda hayatta kalma yollarını içeren bir rehber karalayayım dedim. Buyurun:

1. Şehir dışında yolda giderken otostopçu almayın.

2. Benzinliğe uğramak zorunda kalırsanız, benzin istasyonunda çalışan ucube bir tip olup olmadığını kontrol edin. Eğer bu tip varsa mekan içerisinde artistlik olsun diye “shut the fuck up”, “get the fuck out” gibi terso cümleler kurmayın. Efendi efendi alışverişinizi yapın ve çıkın gidin. Eğer mekandaki ucube sizle yüz göz olmaya çalışırsa cool takılın, yüz vermeyin ve sakın ama sakın yol tarifi filan sormayın, haritanıza güvenin.

3. Bunları yapmamanıza rağmen sakat bir duruma düştüyseniz, etraftaki evlere güvenip, gidip adres filan sormayın. Bunların hepsi birbiriyle anlaşmalı tipler. Durduk yere kucaklarına düşmeyin.

4. Yanınızda tutukluk yapmayacak, güvendiğiniz bir silah bulundurun.

5. Eğer ormanlık arazideyseniz ve gece çökmüşse ortalıkta mal gibi gezinmeyin. Gün ışıyana kadar sote bir yere sinin.

6. Eğer Leatherface sizi fark etmiş ve peşinizden koşuyorsa çığlık atarak gittiğiniz yönü belli etmeyin, soğukkanlı olun. Hatta çalıların arasında müsait bir yer varsa hemen saklanın ve tehlike geçene kadar sabırla bekleyin.

7. Tehlike ortadan kalktıktan sonra ağaca tırmanma beceriniz varsa tırmanın ve sabah olmasını bekleyin.

8. Leatherface biraz iri kıyım ve hantal bir eleman olduğundan dolayı karşılaştığınızda yapacağınız atik hareketler canınızı kurtarma yolunda size avantaj sağlayacaktır.

9. Eğer elinizin altında onu öldürebileceğiniz sağlam bir silah yoksa durduk yere delikanlılık yapıp kendinizi tehlikeye atmayın. Tabanları yağlayın ve olay mahallinden uzaklaşın.

10. Eğer hatunsanız biraz şanlısınız. Kadınlığınızı kullanın. E onu da ben öğretecek değilim. Biraz cazibe ile kendi tarafınıza çekebilirsiniz bu gaddar adamı.

11. Bir önceki maddeye ek olarak bir başka bakımdan da şanslı sayılırsınız. Çünkü kasabın elinden genelde bir hatun sağ salim kurtuluyor. O siz olabilirsiniz, unutmayın!!

Koray Aykanat

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Yasin Karakaya

Tüm Yazıları
9 Eylül 1977’de İstanbul’da doğdu. İlkokuldan Üniversiteye kadar ki eğitimini burada tamamladı. Korku filmlerine olan ilgisini ilk defa memleketi Aydın’da ki bir kahvehanede videodan izlediği Elm Sokağında Kabus filmi ile keşfetti. O sıralar 8 yaşındaydı. 80’lerin kanlı video kültürü ile yoğrulan beyni ilerde yapacağı bu site için ilk kıvılcımı çakmıştı bile. Bundan sonraki dönemde korku sineması ile ilgili herşeyle ilgilenmeye başladı. Geniş bir film arşivi ve korku figürleri koleksiyonu yapmaya başladı. 2003 yılında tamamen kendi çabasıyla korkucu.com sitesini kurdu. 5 yıl boyunca kendi yağı ile kavrulmaya çalışsa da pek başarılı olamadı ve bu konuda tıpkı kendisi gibi rahatsız ve inatçı olan Murat Özkan ile tanıştı. İkili 2008 yılında Murat Özkan’a ait olan Gerilimhatti.com sitesi ile korkucu.com’u birleştirme kararı aldı…

Yorumlar (3 Yorum)

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.