İnanmadığın şeyler seni öldürebilir Urban Legend (1998)

Şafak Ayazı

Korku Genel

Korku Kitap

YasinKarakaya

07 Ağustos 2013

0 Adet Yorum

0

Heyecan ve korku unsurlarına dayalı çizgi roman anlayışı, bu kitapta ülkemiz kültürüyle bütünleşmekte. Şafak Ayazı’nda karşınıza çıkacak karakterler, günümüze uzanan bir Türkiye retrospektifine yerleşiyor. Dünün darbeci generalinden bugünün polisine kadar çok sayıda gerçek korku unsuru, varlığını sürdürmek arayışındaki vahşi, genç ve güzel Şafak’ın öyküsünde yer buluyor.

Yarım kalmış hesaplaşmalar, gölgeleri uzun yıllar sonrasına düşen şiddet… Ve bunların orta yerinde, adeta kadere inat yeşermiş taze hayatlar… Birbirine dolanan sarmaşıklar misali kucaklaşan, iç içe geçen efsaneler…

Siz sayfaları çevirdikçe, İstanbul gecelerinin kargaşasından Marmaris dinginliğine akan sular, umudu ve trajediyi yan yana yüzdürecek. Geçmiş ve gelecek, aynı rüzgâra kapılacak. Bilinmeze doğru açılan yelkenler, öğrenmenin lânetiyle şişecek. Aşk ve nefret, Ege’de bir yerlerde çarpışacak.

Şafak Ayazı’nı Cem Özüduru yazıp çizdi. Zombistan başta olmak üzere çizgi edebiyat alanındaki eserleriyle tanınan genç yetenek, Fransa’nın Angoulême kentindeki Çizgi Roman Müzesi’ne sayfa orjinalleri kabul edilen ilk Türk sanatçı olma vasfı da taşıyor.

Kitabın resmi sitesi Safakayazi.com adresinde; resmi Facebook sayfasi ise Facebook.com/SafakAyazi

Şafak Ayazı, biri Ivo Milazzo tarafından yapılmış olan iki kapak alternatifiyle yayınlanmıştır. Barkod numaraları ve içerik tamamen aynıdır; sadece kapak görseli konusunda okura tercih şansı verilmektedir.

Yazan ve çizen:
Cem Özüduru

Kitap serisinin ismi ve bu serideki sıra no:
Rodeo Albümler Dizisi no: 9

ISSN: 1308-0148

Barkod no:
9771308014884

Teknik detaylar:
22 x 30 cm; 120 sayfa; iç kağıt 80 gr Holmen, kapak 350 gr. kuşe

Fiyat:
15 TL

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Yasin Karakaya

Tüm Yazıları
9 Eylül 1977’de İstanbul’da doğdu. İlkokuldan Üniversiteye kadar ki eğitimini burada tamamladı. Korku filmlerine olan ilgisini ilk defa memleketi Aydın’da ki bir kahvehanede videodan izlediği Elm Sokağında Kabus filmi ile keşfetti. O sıralar 8 yaşındaydı. 80’lerin kanlı video kültürü ile yoğrulan beyni ilerde yapacağı bu site için ilk kıvılcımı çakmıştı bile. Bundan sonraki dönemde korku sineması ile ilgili herşeyle ilgilenmeye başladı. Geniş bir film arşivi ve korku figürleri koleksiyonu yapmaya başladı. 2003 yılında tamamen kendi çabasıyla korkucu.com sitesini kurdu. 5 yıl boyunca kendi yağı ile kavrulmaya çalışsa da pek başarılı olamadı ve bu konuda tıpkı kendisi gibi rahatsız ve inatçı olan Murat Özkan ile tanıştı. İkili 2008 yılında Murat Özkan’a ait olan Gerilimhatti.com sitesi ile korkucu.com’u birleştirme kararı aldı…

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.