Bazen ölü kalmak daha iyidir! Pet Sematary (1989)

Sapık’ın Geçmişi Dizi Haline Getiriliyor

Korku Sinema

GülşahYeğenoğlu

05 Eylül 2012

12 Adet Yorum

12

Sapık dönüyor!

Bates Motel dizisi, A&E Network kanalı için Universal Television ve Carlton Cuse Productions tarafından yapılıyor. Carlton Cuse ve Kerry Ehrin baş yapımcı olacaklar.

A&E Network ve BIO Channel’ın Başkanı ve Genel Müdürü Bob DeBitetto ve kanalın Program Başkan Yardımcısı David McKillop birlikte Universal Television’ın Bates Motel’ini diziye çevireceklerini duyurdu ve dizinin baş yapımcıları Carlton Cuse (Lost) ve Kerry Ehrin (Friday Night Lights) olacak. Kanal pilot film aşamasını geçerek 10 bölümlük bir siparişle doğrudan dizi yayınına geçecek. Pre-prodüksiyon ve kast seçimi hemen başlayacak.

DeBitetto ve McKillop birlikte, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Sinema tarihindeki en ilginç karakterlerin yeniden keşfinde Carlton Cuse ve Kerry Ehrin’nin ortağı olmaktan gurur duyuyoruz. Bu, sektördeki en iyi iki öykü anlatıcısının provokatif bir projesi ve başlamak için sabırsızlanıyoruz”

Hitchcock’un korku janrını tanımlayan filmi Sapık’tan esinlenerek yaratılan Bates Motel, Norman Bates’in gençlik yıllarına, annesi Norma ile ilişkilerine ve yaşadıkları dünyaya yapılan modern bir keşif niteliğinde olacak. İzleyiciler Norman’ın karanlık ve çarpık tarihini, Norma’nın dünyanın en ünlü seri katilinin yaratılmasına nasıl katkıda bulunduğunu öğrenecekler. Bates Motel’in prömiyeri 2013’te A&E’de yapılacak.

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Gülşah Yeğenoğlu

Tüm Yazıları
6 Nisan 1978’de dünyaya geldi. Doğma büyüme İzmirlidir. Aydın Adnan Menderes Veteriner Fakültesi mezunudur. Hatırladığı kadarıyla korku filmleriyle ilk tanışıklığı ilkokul çağlarında sinemada izlediği Terminator filmi ile gerçekleşmiştir. Ancak aktif olarak ciddi bir birikim elde edeceği zamanlar orta okul çağlarıdır. Dean R. Koontz’un Kara Büyü isimli kitabıyla başlayan ve çok geniş bir Stephen King + Dean Koontz kitaplığı ile sona eren uzun soluklu ve tek yönlü okuma macerasının yanında İzmir’de evinin hemen dibindeki açık hava sinemasının yardımıyla korku filmlerine adeta doymuştur. Korkucu'ya tesadüfen internette rastlayan, Gülşah’ın korku dünyasıyla bağı tazelenmiştir. İşinden ve “Guççük Leprekon’um ya da Donlu Demon’um” diyerek sevdiği 2 yaşındaki oğlundan arta kalan vakitlerinde müdavimi olduğu siteye yazı ve çevirilerle katkıda bulunmaktadır.

Yorumlar (12 Yorum)

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.