Ses çıkarma... Kımıldama... Hepsinden öte... Sakın bir dilekte bulunma! Wishmaster (1997)

ALACAKARANLIK 8. Sayısı ile raflarda

Haberler

Korku Hikayeleri

MuratÖzkan

11 Kasım 2017

0 Adet Yorum

0

Alacakaranlık, 8.sayısı ile rafları kana bulamaya devam ediyor.

Korku sineması ve korku konseptine özel ülkemizdeki tek dergi olan Alacakaranlık Dergi, Kasım sayısı ile raflarda yerini aldı. D&R, Remzi, Migros, Dost Kitapevi, Mephisto, Rüzgar Kitapevi (Edirne) ve Gerekli şeyler (Kadıköy), Pandora (Beyoğlu), Dreamers figür (Kadıköy)’den temin edebilirsiniz. Detaylı Dağıtım Noktaları İçin Tıklayınız: https://www.facebook.com/alacakaranlikdergi/

Eski sayılar: shop.korkucu.com

www.facebook.com/alacakaranlikdergi
www.instagram.com/alacakaranlikdergi
www.twitter.com/alacakaranlikd

#alacakaranlıkdergi #alacakaranlık

Bu kapakta Amerikalı çizgi roman sanatçısı Tony Fero yer alıyor. Arka kapakta ise geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Umberto Lenzi anısına Yasin Karakaya’nın çalışması boy gösteriyor.

Kaya Özkaraca vampir avına devam ediyor

7.sayıda yer verdiği kayıp gay vampir filmlerinin ışığında Oscar adayı bir yönetmen olan Laurence Merrick’ın Guess What Happened to Count Dracula (1970) filmi üzerinden film gibi hayat öyküsünün izlerini sürüyor.

Semra Doll ise “Korkunun Kadınları”nda bu ay, en çekici dişi vampilerden Ingrid Pitt’in hayat hikayesine yer veriyor.

ZOMBİ VE VAMPİR İMGELERİNİN ANATOMİSİ ÜZERİNE denemesiyle ilk kez Alacakaranlık sayfalarında yer alan Andaç Akçakayalı, korku sinemasında zombi ve vampir imgelerinin genel hatlarını çiziyor.

Rafet Arslan ise Guillermo del Toro’nun televizyon dizisi Strain üzerinden faşizmin gen haritasını inceliyor.

Bir Kapital Yamyam Anlatısı

Korku sinemasıyla yemek kültürünü birleştirmeye devam eden Beril Köroğlu, bu ay İNSANIN GIDA ÜRETİM ZİNCERİNE ÜRÜN OLARAK DAHİL OLUŞU’nu Motel Hell (1980) üzerinden okuyucularla buluştururken, Burak Bayülgen Cronenberg filmlerinde vücut ve teknoloji üzerine kuramsal okuma sunuyor.

Ölü Çocuklar ve Millennium’un Kurt Kadınları

It’ın yeni filminin ardından Burçin Yapıcı, Stephen King filmlerinde küçük yaşta üne kavuşup daha sonrasında yitip giden hayatları anlatırken, Deniz Cansever Ginger Snaps üzerinden 2000’li yıllarda korku sinemasında kadının yerini inceliyor.

 

İÇİNDEKİLER

Strain: Faşizmin Gen Havuzundaki Sevgi ve Nefret / Rafet Arslan

Oscar Adayı Yönetmen Z-tipi Dracula Filmi/ Kaya Özkaracalar

İnsanın gıda üretim Zincirine Ürün Olarak Dahil Oluşu: Motel Hell/ Beril Köroğlu

Zombi ve Vampir İmgelerinin Anatomisi Üzerine / Andaç Akçakayalı

Dişi Dracula: Ingrid Pitt/ Semra Doll

Stephen King’in Ölü Çocukları/Burçin Yapıcı

Millennium’un Kurt Kadınları: Ginger Snaps/ Deniz Cansever

İğrenç Otomatik Sıvılar: Cronenberg’de Vücüt ve Teknoloji/ Burak Bayülgen

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Murat Özkan

Tüm Yazıları
Korku ile 7 yaşında yanlışlıkla seyrettiği Cannibal Holocaust ve Evil Dead filmleri ile tanışan Murat Özkan 1982 yılında İstanbul’da doğdu. O yaşından beri iflah olmaz bir korku fanatiği olan Murat Özkan, resime ve çizime olan düşkünlüğünü her korku ile birleştirmesinde “psikolojisi bozuk çocuk” muamelesi gördü ama yılmadı. Bu alanda bir çok başarısız site açma girişiminde bulundu. Başarısız oldu çünkü o zamanlarda bu işe her elini attığında “Korku”yu bir öcü ve yasak gibi gören zihniyetle karşılaştı. Yine yılmadı! Bir gün, kendisi gibi çocukluğunda psikopat muamelesi görmüş Yasin Karakaya ile tanıştı ve Korkucu.com sitesinin temelleri o anda atıldı.

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.