Seni yakalayacaklar Barbara! Night of the Living Dead (1968)

ALACAKARANLIK 9. Sayısı ile raflarda

Haberler

MuratÖzkan

09 Aralık 2017

0 Adet Yorum

0

ALACAKARANLIK 2017 yılının son sayısı olan 9. sayı ile raflardaki yerini aldı 

Korku sineması ve korku konseptine özel ülkemizdeki tek dergi olan Alacakaranlık Dergi, Aralık sayısı ile raflarda yerini aldı. D&R, Remzi, Migros, Dost Kitapevi, Mephisto, Rüzgar Kitapevi (Edirne) ve Gerekli Şeyler (Kadıköy), Pandora (Beyoğlu), Dreamers Figure (Kadıköy)’den temin edebilirsiniz. Detaylı Dağıtım Noktaları İçin Tıklayınız: www.facebook.com/alacakaranlikdergi

Eski sayılar: shop.korkucu.com
www.facebook.com/alacakaranlikdergi
www.instagram.com/alacakaranlikdergi
www.twitter.com/alacakaranlikd

#alacakaranlikdergi #alacakaranlık

Bu ay kapakta Beril Köroğlu’nun Yeni yıl temalı çizimi yer alıyor. Arka kapağı ise Selin Arısoy’un Lovecraft illüstrasyonu kaplıyor.

2017 yılını geride bırakmak üzere olduğumuz şu günlerde Alacakaranlık ekibi, “Alacakaranlık 2017 Seçkisi” yazısıyla bu yıl çıkmış olan korku filmlerini derliyor.

Anıl Koç, “HO, HO, HORROR!” türünün örneklerini kanlı hediye paketleri içinden çıkarıyor.
Noel temasının korku sinemasına nasıl eklemlendiğini Anıl Koç, geçmişten günümüze irdeliyor.

Kaya Özkaracalar vampirlerin kalbine kazık saplamaya devam ediyor.
Bu sayıda Macar sinemasının kayıp vampir filmi Drakula Halala’nın peşine düşen Kaya Özkaracalar, senaryosunu Casablanca filminin yönetmenin yazdığı bu esrarengiz filmin sır perdesini aralıyor.

Linnea Quigley’den sevgilerle
Tolga Demirtaş, 80’lerin unutulmaz scream queen’i Linnea Quigley’le yaptığı özel röportajla dergi sayfalarını çığlığa boğuyor. Bunun yanında CANAVARLARIN YAŞADIĞI KUTULAR: V.H.S adlı yazısıyla Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kaset değerleri ve neden değerli olduklarına dair detaylı bir araştırma sunuyor.

Korku sinemasında kadın temsilleri
Hazal Bayar, yeni bir yazı dizisiyle okuyucularımızın karşına çıkıyor. Korku sinemasında süregelen kadın temsiliyetlerine giriş yaparken, Fulden İbrahimhakkıoğlu, Lauren J. Cupp‘ın lisans tezi olan “FİNAL KIZI BÜYÜDÜ: KADINLARIN 1978-2016 YILLARI ARASI KORKU FİLMLERİNDE TEMSİLİ”nin 1. bölümünü dilimize kazandırıyor.

 K-Okla Red River Rock’n Roll
Deniz Cansever, Texas Chainsaw Massacre’da Vietnam, Radyo ve Cinayet Üçgeni başlığı altında Vietnam Savaşı’nın bir kültür endüstrisi taşeronu olarak nasıl kendine farklı platformlarda yer bulduğunu anlatıyor.

Lanetin Teknoloji Ve Medya İle İfşası
Burak Bayülgen bu ay, geçen sayıda irdelemeye başladığı “Haunted Media” kavramının derinlerine “Jeffrey Sconce, Medyumluk, Gelişen Söylemler” adı altında inmeye devam ediyor.

 

 

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Murat Özkan

Tüm Yazıları
Korku ile 7 yaşında yanlışlıkla seyrettiği Cannibal Holocaust ve Evil Dead filmleri ile tanışan Murat Özkan 1982 yılında İstanbul’da doğdu. O yaşından beri iflah olmaz bir korku fanatiği olan Murat Özkan, resime ve çizime olan düşkünlüğünü her korku ile birleştirmesinde “psikolojisi bozuk çocuk” muamelesi gördü ama yılmadı. Bu alanda bir çok başarısız site açma girişiminde bulundu. Başarısız oldu çünkü o zamanlarda bu işe her elini attığında “Korku”yu bir öcü ve yasak gibi gören zihniyetle karşılaştı. Yine yılmadı! Bir gün, kendisi gibi çocukluğunda psikopat muamelesi görmüş Yasin Karakaya ile tanıştı ve Korkucu.com sitesinin temelleri o anda atıldı.

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.