Kibir benim en gözde günahımdır. John Milton - The Devil’s Advocate

Alacakaranlık Aralık Sayısı Çıktı!

Haberler

YasinKarakaya

04 Aralık 2018

0 Adet Yorum

0

Korku sineması konseptine özel, ülkemizdeki tek dergi olan Alacakaranlık Dergi, 21. sayısı olan Aralık sayısıyla raflardaki yerini aldı!

D&R, Remzi Kitabevi, Migros, Nezih Kitabevi, Dost Kitabevi, Mephisto Kitabevi (Beşiktaş, Kadıköy, Taksim), Gerekli Şeyler (Kadıköy), Kırmızı Kedi Yayınevi (Tünel, Beşiktaş), 6:45 Dükkân (Moda), TveK Kitap Kırtasiye Mağazaları ve Dreamers Figure’den (Kadıköy) temin edebilirsiniz. Detaylı dağıtım noktaları için tıklayınız: https://goo.gl/njBmwx

Eski Sayılar: shop.korkucu.com (20 TL üzeri kargo ücretsiz.)

www.facebook.com/alacakaranlikdergi
www.instagram.com/alacakaranlikdergi
www.twitter.com/alacakaranlikd
#alacakaranlikdergi #alacakaranlık

Alacakaranlık Aralık 2018 sayısının ön kapağında Amerikalı çizgi roman sanatçısı Jason Moore’un Evil Dead çizimine, arka kapakta Büşra Coşkun’un Noel temalı korku filmi Silent Night, Deadly Night çalışması eşlik ediyor.

Alacakaranlık’ın 21. sayısında Deniz Cansever, bu senenin Noel korku filmlerinden Sick For Toys’u ele alırken Rafet Arslan; “Hippie Sadizmine Karşı Ağır Metalin İntikamı!” yazısında, 2018’in en çok ses getiren korku filmlerinden Mandy’yi ameliyat ediyor. Murat Tırpan, “Housewife ya da Rüyada Ev Kadını Olduğunu Görmek” yazısında; Can Evrenol’un son filmini mercek altına alıyor. Gizem Şimşek Kaya, “Türk Korku Sinemasının Görsel Yüzü: Afişler” yazısında yerli korku filmlerinin afişlerini kategorize ediyor. Aytaç Özge, “Alışılmışın Dışında İşkence İçindeki Bir Dracula Tasarlamak: Eiko Ishioka” yazısında, Bram Stoker’s Dracula gibi birçok filmi bir kostüm şovuna çeviren tasarımcı Eiko Ishioka’yı ve tasarımlarıyla yarattığı karakterleri inceliyor. Anıl Koç ve Beril Köroğlu, Aralık 2018’de vizyon görecek olan Araf 2’nin yönetmeni Biray Dalkıran ile yeni filmi ve yönetmenin kariyer geçmişi hakkında bir röportaj gerçekleştiriyorlar. Sertaç Koyuncu, korku sineması ve müzik ilişkisini incelediği yazı serisine, “Ciyaklayan Kemanlar ve Tiz Perdeden Bir Çığlık: Hitchcock’s Psycho” yazısı ile devam ediyor. Hazal Bayar, “Korku Sinemasında Süregelen Kadın Temsiliyetleri” yazı dizisine, istismar sinemasının rahibeleri konu alan alt türü “Nunsploitation” filmlerindeki kadın temsillerinin peşine düşerek devam ediyor. Kaya Özkaracalar, “Filipinler Yapımı Bir Taş Devri Filmi, Amerikan Yapımı Bir Uzay Vampirleri Filmine Nasıl Dönüştü?” yazısında Z-tipi sinemacı Al Adamson’ın Horror of the Blood Monsters filminin yapımından dağıtımına geçirdiği sürece tanık olmamızı sağlıyor.

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Yasin Karakaya

Tüm Yazıları
9 Eylül 1977’de İstanbul’da doğdu. İlkokuldan Üniversiteye kadar ki eğitimini burada tamamladı. Korku filmlerine olan ilgisini ilk defa memleketi Aydın’da ki bir kahvehanede videodan izlediği Elm Sokağında Kabus filmi ile keşfetti. O sıralar 8 yaşındaydı. 80’lerin kanlı video kültürü ile yoğrulan beyni ilerde yapacağı bu site için ilk kıvılcımı çakmıştı bile. Bundan sonraki dönemde korku sineması ile ilgili herşeyle ilgilenmeye başladı. Geniş bir film arşivi ve korku figürleri koleksiyonu yapmaya başladı. 2003 yılında tamamen kendi çabasıyla korkucu.com sitesini kurdu. 5 yıl boyunca kendi yağı ile kavrulmaya çalışsa da pek başarılı olamadı ve bu konuda tıpkı kendisi gibi rahatsız ve inatçı olan Murat Özkan ile tanıştı. İkili 2008 yılında Murat Özkan’a ait olan Gerilimhatti.com sitesi ile korkucu.com’u birleştirme kararı aldı…

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.