Dilediğin şeylere dikkat et! Djinn - Wishmaster (1997)

Alex Aja ve Robert Englund, Campfire Creepers filmini ‘Sanal Gerçeklik’ ile birleştirdi!

Haberler

VioletSelin

19 Eylül 2017

0 Adet Yorum

0

Sanal gerçeklik teknolojisi, ev sinema sistemleri dünyasında hızla yayılmaya devam ediyor, eğer siz de bir korku filmi hastasıysanız ve bu trende dahil olmak istiyorsanız, Campfire Creepers mükemmel bir seçenek olabilir!

Basın Açıklamasından:

Ünlü korku sineması yönetmenlerinden Alexandra Aja ve Sanal Gerçeklik teknolojisi firmalarından Oculus, ilk sanal gerçeklik korku serisi olacak olan Campfire Creepers’ı yaratmak için ‘WME’ aracılığıyla çok yönlü sanal gerçeklik stüdyosu ‘Future Lighthouse’ ile güçlerini birleştirdi. Aja hem yapım aşamasında Casey Cooper Johnson ve Martin Andersen’e katkıda bulundu hem de ilk sezonun senaryosunu üstlendi. The Hills Have Eyes (Tepenin Gözleri) ve Piranha (Pirana) gibi önemli korku filmlerinin yaratıcısı olan Alexandra Aja, izleyicileri ‘Kamp Coyote’de bulunan ateş çemberine katılmaya davet ediyor. Kampçıların sırayla anlattıkları korkunç hikayeler sizi çocukluğunuzdaki en karanlık korkularınıza doğru içinden çıkılmaz bir yola sürükleyecek.

Creepshow (Korku Şovu) ve Tales from the Crypt (Mahzenden ‘Dehşet’ Öyküleri) gibi kültlerden ilham alarak yaratılmış olan ‘Campfire Creepers’ daha ‘popüler kültür’ izleyici kitlesini ‘Sanal Gerçeklik’ deneyimine çekmeyi hedefleyen bölümlerden oluşan sürükleyici içeriğin ilk parçalarından biri olacak. Bölümlerden birisinde ise ismini hafızalara ‘Freddy Krueger’ karakteriyle kazımış olan Robert Englund da yer alacak.

Serinin her bölümünde, Alexandra Aja ve Future Lighthouse, yeni alıcı hareketleri, editleme ve makro çekimler gibi teknikler kullanarak daha önce Sanal Gerçeklik teknolojisinde denenmiş olan hikaye anlatım limitlerini zorlayacak. İzleyicilere daha korkunç bir deneyim yaşatmak için ellerinden geleni yapacaklar.

Campfire Creepers’nin çekimleri başladı ve ilk bölümler Cadılar Bayramı’nda sadece Oculus Store üzerinden yayınlanacak.

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Violet Selin

Tüm Yazıları
1996 yılında İstanbul’da doğdu ve şu an Çeviribilim bölümünde eğitimine devam ediyor. Korku filmleriyle ilk olarak IT ve Elm Sokağında Kabus ile tanışan Violet Selin korku sinemasına aşık olduktan sonra sürekli ailesi tarafından bu türden uzak tutulmaya çalışıldı. Korku edebiyatına olan hayranlığı da Stephen King sayesinde gelişti. Sürekli yabancı basında korku türündeki gelişmeleri takip etmesiyle birlikte, bu türde çalışmalar yapmak istemektedir. 80’ler müzik ve film kültürünü çok seven Violet’in en büyük hayallerinden biri de o dönemlerde yaşamaktır. Hayatının her alanında baskın olan bu tür için film çekme hayalleri de var.

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.