Nefes alamadığınızda, çığlık atamazsınız! Anaconda (1997)

Blade: Puppet Master

Korku Karakterleri

YasinKarakaya

23 Eylül 2014

0 Adet Yorum

0

puppet-blade1

1989 yılı yapımı ‘Puppet Master‘ filminin ‘Jester‘, ‘Pinhead‘, ‘Six Shooter‘, ‘Torch‘, ‘Leech Woman‘ ve ‘Tunneler”dan oluşan kukla çetesinin lideri ‘Blade‘, Bert Rosario tarafından seslendirilerek can verilen kült bir korku karakteridir.

En popüler ‘Full Moon Movies‘ karakteri olarak bilinen ‘Blade‘ filmin hayranları tarafından da en çok tutulan karakter olarak düşünülmektedir ve bu güne kadar çekilen tüm ‘Puppet Master‘ filmlerinde ‘Pinhead‘ ve ‘Jester‘ ile birlikte yer alan üç kukladan biridir. Yaklaşık 40 cm boyunda, 2 kg ağırlığındadır ve gotik tarz bir görünüme sahiptir. Kasvetli ve soluk renk bir yüzü vardır; göz çukurları boş, siyah renklidir, beyaz saçları vardır ve siyah bir trençkotla birlikte geniş kenarlı şapka giymektedir.

Blade‘, Andre Toulon tarafından yaratılmıştır ve Alman bir bilim adamı olan Dr. Hess’in ruhunu taşımaktadır. Kukla oynatıcıları Neil Gallagher, Andre Toulon ve Dr. Magrew tarafından kötülük saçmak için kullanılmıştır fakat bu üçlü daha sonra kendisine düşman olacaktır. Blade’in sol elinde keskin bir kanca ve sağ elinde de bıçak vardır. Bazen göz boşluklarından fırlayan, diken şeklinde “kurşun gözleri” vardır. ‘Puppet Master vs Demonic Toys (2004)‘ filminde, Robert Toulon kendisine daha büyük bir kanca ve bıçak vermiştir. Birinci ve dördüncü filmlerle birlikte ‘Curse of The Puppet Master (1998)”da Blade‘in en çok birlikte olduğu yoldaşı Pinhead’dir. Blade ayrıca efsane korku filmi karakterlerinin yer aldığı ‘Boogeymen: The Killer Compilation (2001)‘ filminde de görülmüştür.

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Yasin Karakaya

Tüm Yazıları
9 Eylül 1977’de İstanbul’da doğdu. İlkokuldan Üniversiteye kadar ki eğitimini burada tamamladı. Korku filmlerine olan ilgisini ilk defa memleketi Aydın’da ki bir kahvehanede videodan izlediği Elm Sokağında Kabus filmi ile keşfetti. O sıralar 8 yaşındaydı. 80’lerin kanlı video kültürü ile yoğrulan beyni ilerde yapacağı bu site için ilk kıvılcımı çakmıştı bile. Bundan sonraki dönemde korku sineması ile ilgili herşeyle ilgilenmeye başladı. Geniş bir film arşivi ve korku figürleri koleksiyonu yapmaya başladı. 2003 yılında tamamen kendi çabasıyla korkucu.com sitesini kurdu. 5 yıl boyunca kendi yağı ile kavrulmaya çalışsa da pek başarılı olamadı ve bu konuda tıpkı kendisi gibi rahatsız ve inatçı olan Murat Özkan ile tanıştı. İkili 2008 yılında Murat Özkan’a ait olan Gerilimhatti.com sitesi ile korkucu.com’u birleştirme kararı aldı…

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.