Kibir benim en gözde günahımdır. John Milton - The Devil’s Advocate

Can Evrenol ve Kurban Bayramı

Kısa Filmler

CanEvrenol

18 Kasım 2010

3 Adet Yorum

3

Kurban bayramı vesilesiyle sevgili Can Evrenol’un daha önce yayınlamadığımız kısa filmi ‘Kurban Bayramı”nı sizlerle paylaşıyoruz. 2008 Cannes Film Festivali’nde Türkiye’den kısa filmler kataloğunda da yer alan filmle ilgili öncelikle yapım bilgilerini veriyoruz. Sonrasında ise bu karanlık filmle sizleri başbaşa bırakacağız.

Plato’nun teknik destek verdiği 2007 yılı yapımı filmde Gerçek Kesit dizisinden tanıdığımız Cahit Kaşıkçılar ile Sevinç Kaya, Erinç Taşdemir ve Plato film okulunun yetenekli minik öğrencilerinden 11 yaşındaki Tutku rol aldı.

Çekimleri Acıbadem’de bir evde yapılan filmin montajı İngiltere’de gerçekleştirildi. Dükkan-ül Hayal’in görsel efektlere katkıda bulunduğu kısa filmin müzikleri ise Aktolga Göztaş tarafından hazırlandı.

Sinopsis – Klasik bir Kurban Bayramı yemeği. Baba, anne ve çocuk yemek masasında oturuyorlar. Çocuk tatile gidemedikleri için surat asınca, baba klasik “nerde o eski bayramlar” hikayesine başlıyor. Yemek yeniyor, havadan sudan konuşuluyor. Hiçbiri az sonra kasap bıçaklı bir adam tarafından baskına uğrayacaklarının farkında değil!

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Can Evrenol

Tüm Yazıları
1982’de İstanbul’da doğdu. Üsküdar Amerikan Lisesi’nden mezun olduktan sonra, önce Bilgi Üniversitesi’nde 3 sene Uluslararası Finans ile cebelleşti, ardından İngiltere’de University of Kent’de Sanat Tarihi ve Sinema Teorisi dallarında çift diploma sahibi oldu. Bitirme tezini Jason Voorhees üzerine yazdı. Mezun olduktan sonra eline bir de kamera almış olmak için NYFA’nin 8 haftalık film kursuna katıldı. Burada çektiği “Vidalar” adlı kısa filmi çeşitli festivallerde gösterilince kendi imkanlarıyla kısa filmler, b-tipi korku ve fantastik sinema örnekleri çekmeye başladı. “Sandık” isimli kısa filmi, Avrupa’nın en büyük korku festivallerinden Bruksel BIFFF, L’Etrange Strasbourg ve London Frightfest’de gösterildi.

Yorumlar (3 Yorum)

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.