Duymak istemediğimiz tek şey kabul etmediğimiz şeylerdir. Prof. Howard Birack - Prince of Darkness (1987)

Chucky’nin Laneti’nin Yapımı Resmen Başladı

Korku Sinema

GülşahYeğenoğlu

06 Eylül 2012

10 Adet Yorum

10

Sorry Jack, Chucky’s Back!

Child’s Play (Çocuk Oyunu) serisinin 6. filmi ‘Curse of Chucky’‘nin çekimlerine Manitoba, Kanada’da bu gün başlandı.

Universal Studios Home Entertainment şirketine ait Universal 1440 Entertainment’ın sunduğu bu filmde Toyland’in en korkunç seri katili geri dönüyor.

Curse of Chucky isimli filmde Fiona Dourif, Danielle Bisutti ve Brennan Elliott oynuyor. Brad Dourif, yeniden ünlü seri katil Charles Lee Ray’in ruhunu taşıyan ve bitmemiş bir işi tamamlamak için dönen oyuncak bebek Chucky’i seslendiriyor.

Child’s Play serisinin yaratıcısı ve önceki filmlerde yazarlık ya da yardımcı yazarlık yapmış olan, Seed of Chucky filminin yönetmeni Don Mancini bu filmde de yönetmen koltuğunda. David Kirschner (An American Tail, Hocus Pocus, Bride of Chucky) Mancini’nin senaryosunu uyarlıyor ve Tony Gardner efektlerden sorumlu.

Nica (Fiona Dourif), annesiyle ilişkilerini düzeltmek için ailesiyle birlikte kasabaya taşınan, otoriter kız kardeşi Barb’ın (Danielle Bisutti) gelişinin ardından korkunç bir cinayete kurban giden annesinin yasını tutmaktadır. Ancak kızkardeşi gelecek planlarına burnunu sokmaya başlayınca Nica da kısa zaman önce postayla gelen ve gülümseyen, kızıl saçlı, konuşan bebek Chucky ile teselli bulur (seslendirme yine Brad Dourif’e ait). Fakat vahşi cinayetler ev halkını dehşete düşürmeye başladığında Nica da oyuncak bebeğin bu kan banyosunda parmağı olabileceğini düşünür. Tek bilmediği şey ise Chucky’nin şahsi bir hesabı halletmesi gerektiğidir. 20 yıl önce başladığı bir işi bitirmeye kararlıdır ve bu kez kanlı ve şok edici bir şekilde işin sonunu getirecektir.

Universal 1440 Entertainment şirketinin Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Glenn Ross filmle ilgili olarak şunları söyledi: “Neredeyse çeyrek yüzyıl önce seyirciye tanıştırıldığından bu yana Çocuk Oyunu filmleri sinema izleyicilerinin kabuslarını süslemektedir. En provokatif korku filmi serilerinden bir tanesi olan Child’s Play köklerine dönüyor, bu yeni film serinin eski hayranlarını ve yeni izleyicileri şok edecek.”

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Gülşah Yeğenoğlu

Tüm Yazıları
6 Nisan 1978’de dünyaya geldi. Doğma büyüme İzmirlidir. Aydın Adnan Menderes Veteriner Fakültesi mezunudur. Hatırladığı kadarıyla korku filmleriyle ilk tanışıklığı ilkokul çağlarında sinemada izlediği Terminator filmi ile gerçekleşmiştir. Ancak aktif olarak ciddi bir birikim elde edeceği zamanlar orta okul çağlarıdır. Dean R. Koontz’un Kara Büyü isimli kitabıyla başlayan ve çok geniş bir Stephen King + Dean Koontz kitaplığı ile sona eren uzun soluklu ve tek yönlü okuma macerasının yanında İzmir’de evinin hemen dibindeki açık hava sinemasının yardımıyla korku filmlerine adeta doymuştur. Korkucu'ya tesadüfen internette rastlayan, Gülşah’ın korku dünyasıyla bağı tazelenmiştir. İşinden ve “Guççük Leprekon’um ya da Donlu Demon’um” diyerek sevdiği 2 yaşındaki oğlundan arta kalan vakitlerinde müdavimi olduğu siteye yazı ve çevirilerle katkıda bulunmaktadır.

Yorumlar (10 Yorum)

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.