Bazen ölü kalmak daha iyidir! Pet Sematary (1989)

Chucky’nin geri döndüğü yeni devam filminin adı Cult of Chucky!

Haberler

GülşahYeğenoğlu

06 Ocak 2017

0 Adet Yorum

0

Önceki birkaç filmin yazarı ve yönetmeni olan Don Mancini, yeni bir Child’s Play filmi olacağıyla ilgili bir süredir sosyal medya üzerinden hayranlarını heveslendiriyordu. Ancak bu gün EW’da duyurulana kadar resmi bir açıklama olmamıştı. Şimdi ise filmin çekimlerinin Winnipeg, Manitoba, Kanada’da Pazartesi günü başlayacağı ve adının Cult of Chucky olacağı duyurulmuştur!

Doğal olarak Chucky’i yeniden Brad Dourif seslendirecek ve kızı Fiona da Nica Pierce rolünde olacak, filmin hayranları kendisini son çekilen filmden hatırlayabilir. Alex Vincent (ilk iki filmdeki Andy) ve Jennifer Tilly (Chuck’nin gelini, Tiffany) de geri dönecekler.

ic-cultofchucky

Peki bu kez hikaye nedir?

Cult of Chucky filminde genç Dourif’in kızının canlandırdığı Nica, tüm ailesini öldürmekle suçlanarak bir akıl hastanesine kapatılmış ve 4 yıldır burada kalmaktadır. Ancak Nica’nın psikiyatristi hastalarının grup terapileri için “yeni bir araç” keşfeder ve hepimizin tanıdığı, masum gülüşlü “Good Guy” oyuncağını hastaneye getirir. Böylece tuhaf ölümler başlar ve Nica da aslında akıl hastası olmadığını fark eder. İlk Child’s Play filmindeki ve artık büyümüş olan, Chucky’nin düşmanı Andy Barclay (Vincent), Nica’nın yardımına yetişir. Ancak, önce aşkı için her türlü ölümcül ve ahlaksız davranışı sergileyebilecek, bir zamanlar Chucky’nin gelini olan Tiffany’i (Tilly) aşması gerekecektir.

Bu yeni film, Halloween’e yetişecek şekilde sonbaharda Blu-ray, DVD ve Digital HD formatında piyasaya sürülecek! Paylaştığımız video filmle ilgili tanıtıcı bir video ancak henüz çekimlere başlanmadığı için yeni bir görüntü bulunmuyor.

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Gülşah Yeğenoğlu

Tüm Yazıları
6 Nisan 1978’de dünyaya geldi. Doğma büyüme İzmirlidir. Aydın Adnan Menderes Veteriner Fakültesi mezunudur. Hatırladığı kadarıyla korku filmleriyle ilk tanışıklığı ilkokul çağlarında sinemada izlediği Terminator filmi ile gerçekleşmiştir. Ancak aktif olarak ciddi bir birikim elde edeceği zamanlar orta okul çağlarıdır. Dean R. Koontz’un Kara Büyü isimli kitabıyla başlayan ve çok geniş bir Stephen King + Dean Koontz kitaplığı ile sona eren uzun soluklu ve tek yönlü okuma macerasının yanında İzmir’de evinin hemen dibindeki açık hava sinemasının yardımıyla korku filmlerine adeta doymuştur. Korkucu'ya tesadüfen internette rastlayan, Gülşah’ın korku dünyasıyla bağı tazelenmiştir. İşinden ve “Guççük Leprekon’um ya da Donlu Demon’um” diyerek sevdiği 2 yaşındaki oğlundan arta kalan vakitlerinde müdavimi olduğu siteye yazı ve çevirilerle katkıda bulunmaktadır.

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.