İnanmadığın şeyler seni öldürebilir Urban Legend (1998)

Eli Roth’dan ‘Korku Tarihi’ Belgeseli!

Haberler

KonukYazar

27 Eylül 2018

0 Adet Yorum

0

Korku birçok formda karşımıza çıkar. Peki sizi ne korkutur?


Hostel, Cabin Fever ve The Green Inferno gibi filmlerin yönetmeni Eli Roth’un yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendiği yeni projesi korku sineması tarihine derin bir dalış yapmanızı sağlayacak.

AMC’nin ”Visionaries’’ serisinin bir parçası olarak yayınlanacak ”Eli Roth’s History Of Horror’’ isimli belgesel, tamda Halloween zamanında korku janrına 7 bölümden oluşan bir bakış sunuyor. Türün önde gelen yönetmenleri, yazarları ve oyuncularıyla yapılan röportajlarla korku dünyasını inceleyen belgeselin ilk bölümü 14 Ekim Pazar günü AMC’de yayınlanacak.

Konuşmacılar arasında Stephen King, Quentin Tarantino, Jamie Lee Curtis, Jason Blum, Robert Englund, Jordan Peele, Linda Blair, Tippi Hedren, Rob Zombie, Haley Joel Osment, Jack Black, Slash, Elijah Wood, John Landis gibi isimler ve daha fazlası yer alıyor. Eli Roth’un bu projesi korkunun ustalarını ve ikonlarını bir araya getirerek türü tanımlamış olan bu kişilerin ilham kaynaklarını, işlenen önemli konuları, geçmiş ve günümüzün ardındaki mücadeleleri ortaya çıkarıyor.

Eli Roth’un projeyle alakalı açıklamaları şu şekilde; ”Bu inanılmaz serinin bir parçası olmaktan heyecan duyuyorum. Yıllarca eski ve yeni tüm büyüklerin röportajlarıyla türün canlı bir kaydı olan ‘History Of Horror’u oluşturmak istedim. Ne yazık ki her geçen yıl bu ustalarla beraber hikayelerini ve deneyimlerini de kaybediyoruz. Bu şov gelecek nesiller için önemli bir kaynak niteliğinde olup, her bir saatlik bölüm izleyicileri, korkunun çağlar boyu nasıl geliştiğine ve toplumları nasıl etkilediğine dair tüyler ürpertici bir keşfe çıkaracak.’’

Korkucu.com için yazan Melis Özak

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Konuk Yazar

Tüm Yazıları
Yazılarıyla sitemize katkıda bulunan konuk yazarlarımız.

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.