Kibir benim en gözde günahımdır. John Milton - The Devil’s Advocate

Friday The 13th: The Storm

Kısa Filmler

YasinKarakaya

07 Şubat 2010

2 Adet Yorum

2

Jason Voorhees Bodycount’la ilgili ikinci bölümün araştırmasını yaptığım sırada karşıma çıkan bir kısa filmi sizlerle paylaşmak istiyorum. Genelde Jason, Michael Myers ya da Freddy ile ilgili fan filmlerinden çok hoşlanmam. Çünkü hemen hemen hepsi başarısız ve ciddiyetten uzak oluyor. Ancak bu film benzerlerinden bir adım öne çıkmış.
Oyunculuk ve kamera kalitesi gayet iyi. Jason karakteri de oldukça başarılı yansıtılmış. Konu tabii ki klasik ama bir Jason filminden beklenileni verdiği söylenebilir.

14 dakikalık filmin ismi ‘Friday The 13th: The Storm’. Fırtınalı ve yağmurlu bir gecede bir grup teenagerı evinde ziyaret ediyor anti kahramanımız.. Filmin yapımcıları ise daha önce bir kaç Friday the 13th kısa filmine daha imza atmış olan Joe Patnaud ve Tim Whitfield.

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Yasin Karakaya

Tüm Yazıları
9 Eylül 1977’de İstanbul’da doğdu. İlkokuldan Üniversiteye kadar ki eğitimini burada tamamladı. Korku filmlerine olan ilgisini ilk defa memleketi Aydın’da ki bir kahvehanede videodan izlediği Elm Sokağında Kabus filmi ile keşfetti. O sıralar 8 yaşındaydı. 80’lerin kanlı video kültürü ile yoğrulan beyni ilerde yapacağı bu site için ilk kıvılcımı çakmıştı bile. Bundan sonraki dönemde korku sineması ile ilgili herşeyle ilgilenmeye başladı. Geniş bir film arşivi ve korku figürleri koleksiyonu yapmaya başladı. 2003 yılında tamamen kendi çabasıyla korkucu.com sitesini kurdu. 5 yıl boyunca kendi yağı ile kavrulmaya çalışsa da pek başarılı olamadı ve bu konuda tıpkı kendisi gibi rahatsız ve inatçı olan Murat Özkan ile tanıştı. İkili 2008 yılında Murat Özkan’a ait olan Gerilimhatti.com sitesi ile korkucu.com’u birleştirme kararı aldı…

Yorumlar (2 Yorum)

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.