Prime Time'a hoş geldin, sürtük! Freddy Krueger - A Nightmare On Elm Street 3: Dream Warriors (1987)

Geleceği Olmayan Adam

Kısa Filmler

Fatih Yürür

21 Nisan 2015

0 Adet Yorum

0

“BENİM YAŞADIĞIM GELECEKTE YAŞASAYDIN, HİÇ BİR SEVDİĞİNİ ORAYA YAKIŞTIRMAZDIN!”

“Gelecekten geldim, karımı ve çocuğumu öldürdüm, gözlerimi de burada açtım” diyor isimsiz kahramanımız!

Nasıl bir gelecekten söz ediyoruz ki, bir insan geçmişe dönmenin yolunu bulabildiği ilk fırsatta ailesini ortadan kaldırabilmek için çabalıyor?

Yönetmenliğini Fatih Yürür’ün üstlendiği film, bu sorunun üzerine giden, bir tek mekân gerilim – bilimkurgu kırması. Başrollerini Arda Kavaklıoğlu, Emir Çiçek ve Merter Uner’in üstlendiği Geleceği Olmayan Adam, sorgu odası gerilimi rotasına sahip olmakla birlikte, oldukça güncel kaygılara ev sahipliği yapıyor. Muhtemelen nükleer ve ekolojik felaketlerin yol açtığı bir gelecekten gelen isimsiz kahramanın, işlediği cinayetin ardından yaşanan sorgu sürecini işleyen film, bir cinayet soruşturması üzerinden, ülkedeki ekolojik kıyımın muhtemel sonuçlarına parmak basmaya çalışıyor.

Görüntü yönetmenliğini Ömer Faruk Özdemir’in üstlendiği filmin ışık şefliğini Barış Can Seyfi üstleniyor. Kamera asistanlığını Hüseyin Demirer’in yaptığı filmin çizim ve illüstrasyonları ise Yağmur Kartal ve Burak Akerdem’e teslim edilmiş. Filmin tema müziği ise, Klan grubuna ait!

Filmin çekimlerinin toplamda 12 saat sürdüğünü ve yaklaşık 3 aylık bir post prodüksiyon aşamasının ardından ortaya çıktığını da dipnot olarak eklemekte fayda var! İyi Seyirler!

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Fatih Yürür

Tüm Yazıları
1987 yılının, diş takırdatan bir Şubat gecesinde, garip bir kapsül ile dünyaya düşmüştür bu kişi. Nitekim yıllar sonra gerçek ailesinin dünyalı olduğunu, uzaylılar tarafından kaçırıldığını anlayacak, ama uzaylıların iyi tarafını alıp, kalan bütün enerjisi dünyalı olmaya harcayarak gezegen hayatına adapte olacaktır. Üniversite yıllarına kadar neler yapıp ettiği ile ilgili hafızasında net anılar yoktur (atmosferin yan etkisi) fakat yirmili yaşlarının civarını fazla hızlı yaşamıştır. Kocaeli Üniversitesi’nde, Görsel İletişim Tasarımı öğrenimi gördüğü süreçte, kah müziğe dadanarak, kah sinema üzerine yazılar yazarak, kah grafik tasarım işine bulaşarak, kah da çizgi hikayeler kaleme alarak oradan oraya savrulmuş ve bünyesi karman çorman olmuştur. Hangi kulvarda olursa olsun hikaye anlatmayı sever, kitleyi bulursa coşar, bulamazsa da kalbi kırılır ama hissettirmez. Sinemanın, müziğin, edebiyatın, mizahın, çizgi romanların ve tiyatronun her türünden tarifi tanımsız bir keyif alması, bilinen en önemli özelliklerindendir. Aynı “demokratik tavırlarını” yeme-içme alışkanlıkları, giyim kuşam ya da İngiliz usulü mimari tasarımlar konusunda gösterememesi ise büyük bir talihsizliktir.

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.