Duymak istemediğimiz tek şey kabul etmediğimiz şeylerdir. Prof. Howard Birack - Prince of Darkness (1987)

Happy Valentine’s Day

Foto-Galeri

MuratÖzkan

11 Şubat 2010

3 Adet Yorum

3

vd-wallpaperBüyük hali için görsele tıklayın

Özel günlerde masaüstlerinizi şenlendirecek wallpaperlar yapacağımızı daha önce belirtmiştik. İşte önümüzdeki mutlu ve mes’ud günlerden en yakını 14 Şubat sevgililer günü. Yani amerikalıların ifadesiyle ‘Valentine’s Day’… Peki nedir sevgililer gününün hikayesi.

Şöyle ki, milattan önce dördüncü yüzyılda yaşayan ve kendini aşka adadığı için devrin kralı tarafından ölüm cezasıyla cezalandırılan ‘Aziz Valentine’, ya da ‘Valentius’ veyahut ‘Valentinian’… İşte bu farklı isimlerle anılan fakat kendini aşka adadığı konusunda birleşilen kişi adına kutlanıyor sevgililer günü. Ancak her alanda olduğu gibi bu gün de paraya yenik düşüp, yüzyıllar içerisinde evrim geçirerek günümüzde ticari bir meta haline geldi. Bu özel günün sizler için ne kadar kıymeti var bilemiyoruz ama bu günü şöyle kabul etmek gerekir: ‘sevdiğimizin günü’.. Bizim sevdiğimiz de ‘korku sineması’ olduğu için buna uygun bir wallpaper yapmayı uygun gördük. Bu arada günün anlam ve önemine yakışacak, içerisinde direkt ya da dolaylı olarak ‘sevgili’ kavramı geçen alternatifli bir film listesini de şu şekilde verelim;

1- My Bloody Valentine (1981)
2- My Bloody Valentine 3D (2009)
3- Valentine (2001)
4- Hospital Massacre (1982)
5- Bride of Frankenstein (1935)
6- Bride of Chucky (1998)
7- Bride of Re-Animator (1990)
8- Creature From the Black Lagoon (1954)
9- King Kong (1933, 2005)
10- Zombie Honeymoon (2004)

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Murat Özkan

Tüm Yazıları
Korku ile 7 yaşında yanlışlıkla seyrettiği Cannibal Holocaust ve Evil Dead filmleri ile tanışan Murat Özkan 1982 yılında İstanbul’da doğdu. O yaşından beri iflah olmaz bir korku fanatiği olan Murat Özkan, resime ve çizime olan düşkünlüğünü her korku ile birleştirmesinde “psikolojisi bozuk çocuk” muamelesi gördü ama yılmadı. Bu alanda bir çok başarısız site açma girişiminde bulundu. Başarısız oldu çünkü o zamanlarda bu işe her elini attığında “Korku”yu bir öcü ve yasak gibi gören zihniyetle karşılaştı. Yine yılmadı! Bir gün, kendisi gibi çocukluğunda psikopat muamelesi görmüş Yasin Karakaya ile tanıştı ve Korkucu.com sitesinin temelleri o anda atıldı.

Yorumlar (3 Yorum)

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.