Bazı pencereler asla açılmamalı... Secret Window (2004)

Jennifer Carpenter

Çığlık Kraliçeleri

YasinKarakaya

30 Haziran 2010

5 Adet Yorum

5

jennifer-carpenter
Tam Adı: Jennifer Leann Carpenter
Doğum: 7 Aralık 1979 Doğum Yeri: Louisville, Kentucky – ABD
Eşler: Michael C. Hall (2008-2011) Seth Avett (2016 – …)
IMDb Sayfası

Tam ismi Jennifer Leann Carpenter olan aktrist 7 Aralık 1979 tarihinde Louisville, Kentucky’de doğdu. İlk büyük çıkışını Emily Rose karakteriyle 2005 yılı yapımı ‘The Exorcism of Emily Rose‘ filminde gerçekleştiren oyuncu, 2006 yılından bu yana polis memuru Debra Morgan karakteriyle ‘Dexter‘ dizisinde.

Angela Vidal rolüyle de 2008 yılı yapımı ‘Quarantine‘ filminde yer aldı. 2011 yılında gösterime girecek olan seri katil temalı ‘The Factory‘ filminde Kelsey Walker karakteriyle yer almaya hazırlanan Carpenter, korku kraliçeliği yolunda sağlam adımlarla ilerlemekte..

İlk eğitimini Kentucky Sacred Heart Akademisinde alan oyuncu sırasıyla Walden Tiyatro Konservatuarı’nda ve New York’da bulunan Juilliard School’da oyunculuk eğitimine devam etti. Mezuniyetinden önce Broadway’de Liam Neeson ve Laura Linney ile birlikte rol alarak sinemaya ilk adımını atmış oldu. Carpenter ilk önemli rolünü The Exorcism of Emily Rose filminde içine şeytan giren bir kızı canlandırarak gerçekleştirdi. Mükemmel bir şekilde kotardığı bu rolüyle 2006’da MTV ‘Best Frightened Performance‘, ‘Hollywood Life Breakthrough‘ ve ‘Breakout Performer‘ ödüllerinin sahibi oldu.

2006 yılından beri Debra Morgan karakteriyle Showtime’ın televizyon dizisi ‘Dexter”da yer almaya devam eden güzel aktrist 2008’de aynı dizide Dexter karakterine can veren aktör Michael C.Hall ile hayatını birleştirdi.

Soyadından doğabilecek karmaşıklığı önlemek adına usta yönetmen John Carpenter ile akrabalık düzeyinde herhangi bir bağının bulunmadığını hatırlatarak güzel oyuncunun resimleriyle sizleri başbaşa bırakıyorum.

jennifer-carpenter1 jennifer-carpenter2 jennifer-carpenter3 jennifer-carpenter4 jennifer-carpenter5

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Yasin Karakaya

Tüm Yazıları
9 Eylül 1977’de İstanbul’da doğdu. İlkokuldan Üniversiteye kadar ki eğitimini burada tamamladı. Korku filmlerine olan ilgisini ilk defa memleketi Aydın’da ki bir kahvehanede videodan izlediği Elm Sokağında Kabus filmi ile keşfetti. O sıralar 8 yaşındaydı. 80’lerin kanlı video kültürü ile yoğrulan beyni ilerde yapacağı bu site için ilk kıvılcımı çakmıştı bile. Bundan sonraki dönemde korku sineması ile ilgili herşeyle ilgilenmeye başladı. Geniş bir film arşivi ve korku figürleri koleksiyonu yapmaya başladı. 2003 yılında tamamen kendi çabasıyla korkucu.com sitesini kurdu. 5 yıl boyunca kendi yağı ile kavrulmaya çalışsa da pek başarılı olamadı ve bu konuda tıpkı kendisi gibi rahatsız ve inatçı olan Murat Özkan ile tanıştı. İkili 2008 yılında Murat Özkan’a ait olan Gerilimhatti.com sitesi ile korkucu.com’u birleştirme kararı aldı…

Yorumlar (5 Yorum)

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.