Kanımdan iç ve sonsuza kadar yaşa... Interview with the Vampire (1994)

Makyaj Sandalyesinde Kabuslar!

Haberler

GülşahYeğenoğlu

02 Şubat 2017

0 Adet Yorum

0

Robert Englund,Makyaj Sandalyesinde Kabuslar/Nightmares in the Makeup Chair‘ isimli belgeselle son bir kez Freddy Krueger olarak geri dönüyor!

Robert Englund, Wes Craven’a bir saygı duruşunda bulunarak, hayranlarıyla Freddy Krueger karakterini canlandırırken yaşadığı tecrübeleri, anıları ve anekdotları paylaşarak onları heyecanlı bir yolculuğa çıkaracak. Hayranlarıyla bir araya gelen kült aktör, sunucu Svengoolie (Rich Koz) ile tamamen Freddy Krueger makyajı yapılmış halde bir röportaj gerçekleştirecek. Ve Freddy Krueger olarak Nightmare on Elm Street filmlerinde yaşadığı anıları ve olayları paylaşacak.

Konuyla ilgili Robert Englund şunları söyledi: “NIGHTMARES IN THE MAKEUP CHAIR belgeseli benim Nightmare on Elm Street filmlerine ve uygulamalı makyaja gönderdiğim bir aşk mektubu olarak kabul edilebilir. Ben her zaman bir çok alanda yetenekli makyaj sanatçılarına hayranlık duymuşumdur. Çizimden döküme kadar bir model ortaya çıkarıyorlar. Sonra ortaya çıkan kalıbı işliyorlar ve kağıt inceliğinde makyaj materyalleri üretiyorlar. Sonra ben makyaj koltuğuna oturuyorum ve uygulama aşaması başlıyor. Ben onların canlı tuvaliyim, bana yapıştırıcıyla makyaj materyallerini yapıştırıyorlar ve boyuyorlar. Bu belgesel sadece onların yeteneklerini göstermekle kalmıyor yeni nesil uygulamalı efekt sanatçılarına da ilham veriyor. Ben yeniden Freddy olmanın ve makyaj aşamasını hayranlarla paylaşmanın mutluluğunu yaşadım.”

Nightmares in the Makeup Chair isimli belgesel bu yıl Ekim ayında yayınlanacak.

nightmares-makeup-chair

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Gülşah Yeğenoğlu

Tüm Yazıları
6 Nisan 1978’de dünyaya geldi. Doğma büyüme İzmirlidir. Aydın Adnan Menderes Veteriner Fakültesi mezunudur. Hatırladığı kadarıyla korku filmleriyle ilk tanışıklığı ilkokul çağlarında sinemada izlediği Terminator filmi ile gerçekleşmiştir. Ancak aktif olarak ciddi bir birikim elde edeceği zamanlar orta okul çağlarıdır. Dean R. Koontz’un Kara Büyü isimli kitabıyla başlayan ve çok geniş bir Stephen King + Dean Koontz kitaplığı ile sona eren uzun soluklu ve tek yönlü okuma macerasının yanında İzmir’de evinin hemen dibindeki açık hava sinemasının yardımıyla korku filmlerine adeta doymuştur. Korkucu'ya tesadüfen internette rastlayan, Gülşah’ın korku dünyasıyla bağı tazelenmiştir. İşinden ve “Guççük Leprekon’um ya da Donlu Demon’um” diyerek sevdiği 2 yaşındaki oğlundan arta kalan vakitlerinde müdavimi olduğu siteye yazı ve çevirilerle katkıda bulunmaktadır.

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.