Hepimiz ara sıra deliririz! Norman Bates - Psycho (1960)

Neca Koleksiyondan 30.Yıl Figürleri

Korku Koleksiyon

YasinKarakaya

20 Mart 2017

0 Adet Yorum

0

Neca koleksiyon 1987 yılı yapımı iki efsane film, ‘Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors‘ ve ‘Evil Dead 2‘ filmlerinin 30.yıllarını Freddy Krueger Kuklası, ‘Chest of Souls Freddy‘ figürü ve ‘Ash vs Evil Ed‘ figür seti ile kutluyor!

puppetfreddy

Galeri için resmin üzerine tıklayınız.

Nightmare serisinin 3. filmindeki hatırlayacağınız kült sahnede Freddy, duvarda asılı bir kukla haline dönüşüyor ve kendi iplerini keserek Phillip’in kabusunda hayat buluyordu. Freddy kuklasının lifesize (gerçek boyutunda) replikası 18 inch (45 cm) boyunda. Kıyafetleri filmdeki kukla ile birebir şekilde üretildi ve aynı zamanda baş ve eller için orijinal filmde kullanılan kalıplardan yararlanıldı. Kukla Haziran 2017’de piyasaya sürülecek.

dreamfreddy

Galeri için resmin üzerine tıklayınız.

Aynı filmden gelen bir başka ürün 1:4 (45 cm) ölçeğindeki Freddy KruegerChest of Souls‘ figürü. Freddy, Dream Warriors filminde zapt ettiği gençlerin ruhlarını kendi bedeninde toplayıp gücüne güç katıyordu. Bu sahneden gelen figür değiştirilebilir alternatifli kafa ve göğüs aksesuarlarına sahip. Freddy’nin ‘Chest of Souls”unda sıkışarak işkence gören ruhları sergilemek için bir ön beden ve haç’la kutsanan alternatif kafa mevcut. 25 ayrı yerden pozlanabilen figürün sergileme kutusu da koleksiyonerler için özel olarak tasarlanmış.

ashvseviled

Galeri için resmin üzerine tıklayınız.

Neca’nın 30.yılını kutladığı bir başka efsanevi kült klasik ise ‘Evil Dead 2‘. Ash ve Deadite Ed Getley’in action figürlerini içeren özel bir ikili paketi piyasaya sürecek olan Neca, Evil Dead hayranlarını şimdiden heyecanlandırmayı başardı. Ash açılabilen bir Necronomicon kitabıyla birlikte geliyor. ‘Kahraman Ash‘ ve ‘Şaşkın Ash‘ olmak üzere iki kafa alternatifi mevcut. Kemik hançeri, av tüfeği ve kesik baş geyik diğer aksesuarlar. Deadite Ed ise değiştirebilir kafalarla geliyor. Bunlardan biri Ash’in testeresine maruz kalmış olan yarım baş diğeri ise poseable suratlı kafa. Set için Haziran 2017’ye kadar beklemek zorundayız.

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Yasin Karakaya

Tüm Yazıları
9 Eylül 1977’de İstanbul’da doğdu. İlkokuldan Üniversiteye kadar ki eğitimini burada tamamladı. Korku filmlerine olan ilgisini ilk defa memleketi Aydın’da ki bir kahvehanede videodan izlediği Elm Sokağında Kabus filmi ile keşfetti. O sıralar 8 yaşındaydı. 80’lerin kanlı video kültürü ile yoğrulan beyni ilerde yapacağı bu site için ilk kıvılcımı çakmıştı bile. Bundan sonraki dönemde korku sineması ile ilgili herşeyle ilgilenmeye başladı. Geniş bir film arşivi ve korku figürleri koleksiyonu yapmaya başladı. 2003 yılında tamamen kendi çabasıyla korkucu.com sitesini kurdu. 5 yıl boyunca kendi yağı ile kavrulmaya çalışsa da pek başarılı olamadı ve bu konuda tıpkı kendisi gibi rahatsız ve inatçı olan Murat Özkan ile tanıştı. İkili 2008 yılında Murat Özkan’a ait olan Gerilimhatti.com sitesi ile korkucu.com’u birleştirme kararı aldı…

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.