Nefes alamadığınızda, çığlık atamazsınız! Anaconda (1997)

Neca’dan 1/4 Ölçekli Freddy Krueger Figürü

Korku Koleksiyon

YasinKarakaya

05 Ocak 2017

0 Adet Yorum

0

neca-freddy-01

Freddy Krueger, Neca koleksiyonun dev figürüyle birlikte intikam için geri dönüyor! ‘Elm Sokağında Kabus 2: Freddy’nin İntikamı (1985)‘ filminden gelen figür 1/4 (45 cm) ölçeğinde. Oldukça detaylı yapılan figürün boya işçiliği son derece kaliteli. Alternatif kafa figürleri ise mükemmel denilebilecek detaylara sahip. Birinci kafada yara izleri kalın, gözler ve ağız çevresinde keskin çizgileri var ve bu detaylar figüre gerçekçilik katıyor. Alternatif kafa ise meşhur ‘sende vücut var ben de beyin‘ repliğinden geliyor. Beyin dışarıda görünüyor ve kahkaha atan ağızdaki dilin dokusu gerçekten parlıyor. Sarı renkli dişler ve kararmış diş etleri de gerçekçiliği artırmış. Boya işçiliğinin inceliği kazağın dokusu ve renklerinde kendini belli ediyor. Şapka vinyl malzemeden üretilmiş ve çıkarılabiliyor. Ayrıca filmin sonundaki ‘pençe el‘ sadece bu bölüme özel bir detay ve alternatif aksesuar olarak geliyor. Figür 25 farklı pozda sergilenebiliyor.

Burada bahsetmeden geçemeyeceğim bir detay ve sizinde ilk fark edeceğiniz şey figürün paket tasarımı. Elm Sokağındaki evin girişine benzetilerek tasarlanan kutuda Freddy, ön kapıdaki pencereden dışarıya bakıyor. Kutunun her iki tarafı pencere şeklinde tasarlanmış ve Freddy tam ortada adeta gizleniyor. Kutudaki ön kapı, içindeki figürü açığa çıkaran bir kapak konumunda. Kutunun arka kısmı ise 80’lerin “neon” posterlerine göz kırparak bizi kalbimizden vuruyor. Sadece ambalajı bile bu figürü bağrımıza basmamıza yeterli olacak güzellikte. 2016 Aralık’ta piyasaya çıkan figür korku ve Freddy sevenlerin koleksiyonlarına katılmayı bekliyor.

Artıları

– 2 adet mükemmel işçilikte kafa
– Değiştirilmesi kolay parçalar
– Yaratıcı ambalaj tasarımı
– Değiştirilebilir eller
– Güçlü boya işçiliği

Eksileri

– Çift eklemli dirsek yok
– Malesef bükülmeye müsait pençeler
– Kasık bölgesi eklem yerleri

Kaynak:  www.toyark.com 

neca-freddy-02

neca-freddy-03

neca-freddy-04

neca-freddy-05

neca-freddy-08

neca-freddy-06

neca-freddy-07

neca-freddy-09

neca-freddy-10

neca-freddy-11

neca-freddy-12

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Yasin Karakaya

Tüm Yazıları
9 Eylül 1977’de İstanbul’da doğdu. İlkokuldan Üniversiteye kadar ki eğitimini burada tamamladı. Korku filmlerine olan ilgisini ilk defa memleketi Aydın’da ki bir kahvehanede videodan izlediği Elm Sokağında Kabus filmi ile keşfetti. O sıralar 8 yaşındaydı. 80’lerin kanlı video kültürü ile yoğrulan beyni ilerde yapacağı bu site için ilk kıvılcımı çakmıştı bile. Bundan sonraki dönemde korku sineması ile ilgili herşeyle ilgilenmeye başladı. Geniş bir film arşivi ve korku figürleri koleksiyonu yapmaya başladı. 2003 yılında tamamen kendi çabasıyla korkucu.com sitesini kurdu. 5 yıl boyunca kendi yağı ile kavrulmaya çalışsa da pek başarılı olamadı ve bu konuda tıpkı kendisi gibi rahatsız ve inatçı olan Murat Özkan ile tanıştı. İkili 2008 yılında Murat Özkan’a ait olan Gerilimhatti.com sitesi ile korkucu.com’u birleştirme kararı aldı…

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.