Dilediğin şeylere dikkat et! Djinn - Wishmaster (1997)

Puppet Master: The Littlest Reich

Haberler

KonukYazar

17 Ağustos 2018

0 Adet Yorum

0

Yönetmen: Sonny Laguna,Tommy Wiklund
Senaryo: S.Craig Zahler
Tür: Korku, Remake
Yapım: 2018, İngiltere/ABD Süre: 84 Dakika
IMDb Sayfası ve Puanı: 5,7/10
Oyuncular Thomas Lennon, Udo Kier, Michael Pare, Nelson Franklin, Barbara Crampton, Jenny Pellicer, Charlyne Yi

Yakın zamanda boşanmış ve sarsılmış olan Edgar (Lennon) hayatını yeniden düzene sokmak için çocukluğunda yaşadığı eve geri döner. Edgar ölmüş olan kardeşinin odasında şeytani görünümlü bir kukla bulur. Bebeği Toulon Cinayetlerinin 30. yıldönümünde düzenlenen bir kasaba mezatında satmaya karar verir. Komşusu Ashley (Pellicer) ve arkadaşı Markowitz (Franklin) törene gitmek üzere çıktığı bu yolda ona eşlik eder. Toplantı sırasında tuhaf bir güç tarafından canlandırılan kuklalar tarihi bir kötülüğün etkisinde kanlı bir ölüm cümbüşü başlatırlar ve toplantıyı cehenneme çevirirler.

Yapım Aşaması Detayları:

Barbara Crampton filmdeki rolüyle ilgili açıklamalar yaparak hikayedeki bazı yeni detayların ortaya çıkmasını sağladı: ”Oynadığım karakter bir tur rehberi aynı zamanda eski bir polis memuru. Uzun zaman önce Andre Toulon’u indiren bir polis ekibinin parçasıymış. Bu olaydan 30 yıl sonra kasabada bir buluşma gerçekleşiyor ve birçok insanın Andre Toulon’dan satın almış olduğu kuklalar bu toplantıya tekrardan satılmak üzere geri getiriliyorlar. Tüm bu insanlar ve tüm bu kuklalar çok uzun zaman sonra ilk kez bu buluşmada bir araya geliyor ve bir şeyler oluyor. Açıkçası size ne olduğunu söyleyemem ama çok kurnazca yazıldığını, birkaç farklı hikaye içerdiğini ve Craig’in ilginizi çekecek birçok enteresan karakter yarattığını söyleyebilirim. Bu konuda bende çok heyecanlıyım. Hikaye orijinal seriden tamamen farklı. Aynı zamanda bu filmde bolca komedi ve dramda var.

– Yapım ekibinin açıklaması: ”Bu seriyi yeni bir yöne götürürken The Puppet Master fanlarının sevdiği tüm o pratik efektleri ve dehşet verici çılgınlığıda kucaklamaya çalıştık. Seriyi fanları tarafından popüler yapan unsurlardan biri tüm o vahşice işlenen yaratıcı kukla cinayetlerinin mizaha olan yatkınlığı. Film orijinal serinin bu klasikleşmiş ruhunu koruyarak Toulon’ın arka plandaki hikayesi üzerinde genişlerken daha zengin diyalog, karakter ve anlatılar geliştiriyor.”

– Verilen detaylara göre yapımcılar yeni Puppet Master evreninde daha katmanlı hikayeler üreterek bu efsanevi seriyi geliştirmeyi amaçlamış.

– Filmin yönetmenliğini Wither ve We Are Monsters’dan tanıdığımız İsveçli ikili Sonny Laguna ve Tommy Wiklund üstlenmiş.

– Senaryo Bone Tomahawk filminin de senaristliğini yapan S.Craig Zahler tarafından kaleme alındı.

– Filmin yapımcılığını üstlenen firmalar Di Bonaventura Pictures (1408) ve Caliber Media (Bone Tomahawk). Yönetici prodüktör koltuğundaysa Charles Band var.

– Imdb’ye göre Udo Kier’i ”Andre Toulon” rolünde izleyeceğiz.

Puppet Master serisinin 13.filmi olan yapım 17 Ağustos 2018’de dijital platformlarda yerini alıyor.

– Bu film 1989’da Full Moon Features tarafından çekilen klasik yapımın yeni bir uyarlamasıdır.

Korkucu.com için çeviren Melis Özak

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Konuk Yazar

Tüm Yazıları
Yazılarıyla sitemize katkıda bulunan konuk yazarlarımız.

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.