Yüzeyin altında kimse çığlığınızı duyamaz Below (2002)

‘Rusty Blonde Art’ El Yapımı Ürünler

Korku Koleksiyon

YasinKarakaya

19 Kasım 2014

0 Adet Yorum

0

Ressam ve heykeltraş İmge Celepçi‘nin ‘Rusty Blonde Art’ etiketiyle tamamen el yapımı olarak ürettiği birbirinden eşsiz kolye, broş, büst ve figürler şimdi korkucu.com da!

Rusty Blonde; Ressam-Heykeltraş İmge Celepçi‘nin takıdan daha çok ‘Takılabilir küçük heykeller, günlük kullanıma uygun sanat eserleri’ ortaya çıkarma amacı ile üretimlerini bir arada topladığı ‘garip’ dünyasıdır. Sevdiği resimlerden, filmlerden, kitaplardan ve müziklerden esinlenerek hayata getirdiği ‘şeyleri’ bir arada görebileceğiniz bu dünyada, hava bazen karanlık ve gizemli, bazen aydınlık ve ‘olduğu gibi’ olabilir. Bazen çizen bazen yontan İmge Celepçi‘nin hiçbir kalıp kullanmadan, tamamıyla elleri ile yaptığı ‘Korkunç eğlenceli’ şeylere sahip olmak isteyen herkes, Paslı Sarışın’ın dünyasına bir göz atmalı!

Sizi Rusty Blonde Art korkucu dükkanına buradan alalım..

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Yasin Karakaya

Tüm Yazıları
9 Eylül 1977’de İstanbul’da doğdu. İlkokuldan Üniversiteye kadar ki eğitimini burada tamamladı. Korku filmlerine olan ilgisini ilk defa memleketi Aydın’da ki bir kahvehanede videodan izlediği Elm Sokağında Kabus filmi ile keşfetti. O sıralar 8 yaşındaydı. 80’lerin kanlı video kültürü ile yoğrulan beyni ilerde yapacağı bu site için ilk kıvılcımı çakmıştı bile. Bundan sonraki dönemde korku sineması ile ilgili herşeyle ilgilenmeye başladı. Geniş bir film arşivi ve korku figürleri koleksiyonu yapmaya başladı. 2003 yılında tamamen kendi çabasıyla korkucu.com sitesini kurdu. 5 yıl boyunca kendi yağı ile kavrulmaya çalışsa da pek başarılı olamadı ve bu konuda tıpkı kendisi gibi rahatsız ve inatçı olan Murat Özkan ile tanıştı. İkili 2008 yılında Murat Özkan’a ait olan Gerilimhatti.com sitesi ile korkucu.com’u birleştirme kararı aldı…

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.