Kumlar havalanacak. Gökyüzü yarılacak. Güç serbest Kalacak... The Mummy (1999)

Split (2017) Fragman

Videolar

GülşahYeğenoğlu

30 Aralık 2016

0 Adet Yorum

0

Çözülmeli (disosiyatif) kimlik bozukluğu olarak adlandırılan mental rahatsızlık uzun zamandır bilim adamlarını oldukça etkilemektedir. Bazı hastaların her kişilik için eşsiz fiziksel özellikler dışavurduğuna ve tek bir varlık içinde bilişsel ve fizyolojik bir prizma olduğuna inanılmaktadır. Psikiyatrist Dr.Fletcher’ın (Betty Buckley) hastası olan Kevin’ın (James McAvoy) 23 görünür kişiliği vardır ancak tüm kişiliklere baskın gelecek ve henüz dışavurulmamış, gizli bir kimliği daha bulunmaktadır. İnatçı ve gözlemci Casey (Anya Taylor-Joy, The Witch) tarafından üç genç kızı kaçırmaya zorlanan Kevin, kimlikleri arasındaki duvarlar yıkıldığı için, hem içindeki kişiliklerin hem de çevresindeki insanların arasında bir yaşam savaşı vermeye başlar.

M. Night Shyamalan’ın yeni projesinde ‘The Visit‘ filminde çalışan ekip görev almış. Film 20 Ocak 2017’de gösterime girecek.

Önceki Sonraki

27

Paylaşım

Yazar: Gülşah Yeğenoğlu

Tüm Yazıları
6 Nisan 1978’de dünyaya geldi. Doğma büyüme İzmirlidir. Aydın Adnan Menderes Veteriner Fakültesi mezunudur. Hatırladığı kadarıyla korku filmleriyle ilk tanışıklığı ilkokul çağlarında sinemada izlediği Terminator filmi ile gerçekleşmiştir. Ancak aktif olarak ciddi bir birikim elde edeceği zamanlar orta okul çağlarıdır. Dean R. Koontz’un Kara Büyü isimli kitabıyla başlayan ve çok geniş bir Stephen King + Dean Koontz kitaplığı ile sona eren uzun soluklu ve tek yönlü okuma macerasının yanında İzmir’de evinin hemen dibindeki açık hava sinemasının yardımıyla korku filmlerine adeta doymuştur. Korkucu'ya tesadüfen internette rastlayan, Gülşah’ın korku dünyasıyla bağı tazelenmiştir. İşinden ve “Guççük Leprekon’um ya da Donlu Demon’um” diyerek sevdiği 2 yaşındaki oğlundan arta kalan vakitlerinde müdavimi olduğu siteye yazı ve çevirilerle katkıda bulunmaktadır.

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.